Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda

Orallar Grup Şirketleri, ticari hayatına 1971 yılında Burdur ili Gölhisar ilçe merkezinde oto servis hizmetleri ile başlamış; akaryakıt istasyonu, yolcu taşımacılığı, yük taşımacılığı, ithalat-ihracat gibi birçok alanda faaliyet göstermiştir. 1997 yılında edinilmiş 25 yıllık tecrübeyle bulunduğu bölgeye hizmet vermek için Göl Beton markası ile hazır beton sektörüne girmiştir. 2003 yılında Göl Beton marka tescili ile Göl Beton İnşaat ve Müteahhitlik Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak kurumsal yapıya ilk adımını atmıştır.

Firma bugün itibariyle 50 yıla yakın köklü geçmişi ve 95 yetkin personeliyle 3 hazır beton tesisi, 2 ruhsatlı taş ocağı ve kırma-eleme tesisi, 1 plentmix tesisi, 1 ruhsatlı kum ocağı, Gölhisar’da 1500 m2 giyim mağazası, üretim ve hizmet alanlarında yaklaşık 1000 m2 kapalı alana ve yaklaşık 50.000 m2 açık alana sahip 3 farklı yerdeki şantiyesi, çok geniş makine teçhizat, araç ve iş makinesinden oluşan filosu ve kendi araç bakım atölyesi ile hizmet vermektedir.

Bugüne kadar ilçenin, sağlam kurumsal yapısı, kapasite büyüklüğü, tecrübeli ve kalifiyeli personeli ile ve en önemlisi güvenden gelen gücü ile sürekli kendini geliştiren ve büyüyen en büyük işletmesi olma gururunu yaşamaktadır.

Firmamız başta 22.000 nüfuslu Gölhisar ilçesi olmak üzere çevredeki Burdur ili Çavdır, Tefenni, Karamanlı, Yeşilova, Altınyayla ilçeleri; Denizli Çameli ve Acıpayam ilçeleri ve köyleri ile yaklaşık 220.000 nüfusa hitap eden 70 km yarıçapında pazar ağına sahiptir.

Hazır beton üretiminin yanında kum-çakıl satışı, hafriyat, nakliyat ve inşaat yapım işleri ile hizmet veren firma, 2003 yılında 12.476 m2 kapalı alana sahip ilçe belediyesinin ihale ettiği ilçenin en büyük projesinin anahtar teslim yapımını kat karşılığı sitemiyle üstlenerek inşaat sektöründe büyük bir adım atmıştır. Bu proje 2004 yılında inşaat ve yatırım dergisi tarafından Ege Bölgesi’nde projeler dalında 3. proje seçilmiştir.

2005 yılında taş ocağı ruhsatı alarak kırma eleme tesisi kurmuştur. Hazır beton ve hazır sıva için hem kendi agrega ham maddesini üretmiş hem de ürün yelpazesini genişletmiştir. Yol yapımlarında kullanılan stabilize ve asfalt malzemesi, sıva için kırma kum üretmeye ve pazarlamaya başlamıştır.

2006 yılında bölgedeki Göl Beton dışında tek ruhsatlı taş ocağı ve kırma eleme tesisine sahip işletmeyi devralıp kapasitesini ve rekabet gücünü artırmıştır.

Hazır beton ürün ve üretiminde güncellenen TSE standartları belgelerini Akdeniz bölgesinde almayı başaran ilk firma Göl Beton firmasıdır. Akabinde sadece hazır beton üretiminde zorunlu tutulan G Belgesini ve agregalarda CE standartlarına uygundur belgesini almaya hak kazanmıştır.

Göl Beton 2008 yılında mevcut hazır beton şantiyesi içerisinde kapasiteyi büyütmek için ikinci bir beton üretim tesisini kurmuştur.

2008 ve 2010 yıllarında bölgede 3 ayrı yerde mermer ocağı ruhsatı ve izinlerini alarak faaliyet alanını bu yönde de genişletmeyi amaçlamıştır. Mermer ocağı makine ve teçhizatların birçoğunu satın alan Göl Beton, mermer sektöründeki gelişen piyasa pazar dalgalanmalarını dikkate alarak bu alandaki yatırımlarını beklemeye almıştır.

2010 yılında bölgedeki yol çalışmalarında özel karışımlı agrega malzemesi teminini yapabilmek için plentmix tesisini kurmuştur.

2011 yılında Göl Beton %50 hissedarları hisselerinin tamamının mevcut hissedarlara satışı yapılarak yeni bir ortaklık yapısı oluşturulmuştur. Aynı zamanda şirket sermayesi 2017 yılında 600.000 TL ‘den 5.000.000 TL ‘ye çıkartılmıştır.

Göl Beton yeni yapısıyla daha dinamik, daha enerjik ve daha kurumsal olarak çalışmalarına devam etmiştir. İlk olarak hazır beton tesisinde sonra da taş ocağı kırma ve eleme tesislerinde kapasite ve verimliliği artırmak için tesislerde revizyona gitmiş, tam otomasyona sahip modern ve büyük kapasiteli makine ve teçhizatla tesislerini yenilemiştir.

Sonrasında araç filosunu yenileyerek verimliliği üst düzeye çıkarmış ve pazar ağını genişleterek rekabet gücünü artırmıştır. Bölgede tek hazır beton firması olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

2013 yılında Çavdır ilçesinde hizmet veren kurulu Hazır Beton Tesisini devralan Göl Beton 2. hazır beton şantiyesi ile pazar ağını biraz daha genişletmiş ve ayrıca daha önceden de hizmet götürdüğü o bölgedeki nakliye maliyetlerini düşürmüştür.

Firma, 2012 yılında projelendirdiği 3500 m2 kapalı alana sahip bir kısmı iş yeri bir kısmı konut lüks inşaatın (Ardıç Apartmanı) yapımına başlayarak DNA YAPI markasıyla konut pazarına çok iddialı giriş yapmıştır.

2013 ve 2014 yıllarında aynı anda başladığı kat karşılığı 3 büyük konut ve iş yeri projesiyle özellikle konutta kaliteyi en üst seviyede tutan ve sosyal ihtiyaçları karşılayan, yenilikçi ve öncü firma konumuna gelmiştir. İlçeye konut projelerinde sinema salonu, fitness salonu, kapalı çocuk kulübü, özel peyzaj çalışmaları vb. sosyal olanakları sağlayan bir yaşam merkezi anlayışını kazandırmıştır. Firmamız, son beş yıl içerisinde “Güveninizin Eseri” sloganıyla çıktığı bu yolda 122 konut, 7 ofis, 22 iş yerinin yapımındaki ve satışındaki memnuniyetlerle inşaat sektöründe de büyük bir güvene layık olmayı başarmıştır.

Bölgede büyük bir ihtiyacı değerlendirerek fırsata çeviren Orallar Grup hazır giyimde de “M15 Mağazaları” olarak tescilletilen kendi markasıyla başarıyla hazır giyim sektörde yerini almıştır. Birçok ulusal markayı mağazada bir araya getiren ürün yelpazesi ve seçilmiş tecrübeli personeli ile sadece bulunduğu ilçeye değil, bölgeye hitap eden bir marka haline gelmiştir. E-Ticaret alt yapısını oluşturmuş ve m15.com.tr sitesinden ulusal çapta satışlarına başlamıştır.

Orallar Grup, yine bölgedeki fırsatları değerlendirmek ve farklı sektörlerde de faaliyetlerini genişletmek amacıyla 2014 yılında %85 hisse oranına sahip olduğu İNSİTU Restorasyon ve Turizm unvanıyla yeni bir firma kurmuştur. İnsitu, her yıl düzenli olarak yapılan Kibyra Antik Kenti restorasyon çalışmalarında faaliyette bulunarak restorasyon işini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

İnsitu aynı zamanda kısa vadeli hedeflediği kırsal-eko turizm alanında hizmet vermek amacıyla 6000 m2 olan arsa üzerinde TKDK desteği ile EKO Turizm kapsamında yapılacak butik otel ve sosyal alanlar projesinin taslakları hazırlanmış, çalışmaları devam etmektedir.

2020 yılı başlarında Orallar Grup bünyesinde kurulan DNA Tasarım A.Ş. ile modern mutfak mobilyası üretim atölyesini kurup MORBİLYA markası ile üretimlerine başlamıştır.